Konsultacja

Z moich usług możesz skorzystać na terenie Ostrzeszowa, Kępna i okolic, Wrocławia.

Zastanawiasz się, czy Ty i Twoje zwierzę potrzebujecie pomocy i spotkania z behawiorystą? Oto kilka przykładów, które wierzę że pomogą Ci podjąć decyzję!

1. Twoje zwierzę:

  • załatwia się w nieodpowiednich miejscach,
  • niszczy meble, demoluje mieszkanie,
  • zachowuje się agresywnie,
  • nie potrafi zostawać samo w domu,
  • jest lękliwe,
  • nie potrafi chodzić na smyczy, nie zna podstawowych haseł,
  • nadmiernie wokalizuje (tzn. nadmiernie szczeka, wyje, piszczy, miauczy),
  • dopiero pojawi się w domu, a Ty chcesz być gotowy na jego przybycie,
  • musi zostać przygotowane na kolejnego zwierzęcego domownika,
  • i wiele innych!

2. Ty sam chcesz się dowiedzieć więcej o swoim pupilu i jego potrzebach, chcesz poprawić waszą wzajemną relację i dbać o niego jeszcze lepiej!

Jak wygląda konsultacja?

Konsultacja odbywa się zazwyczaj u Ciebie w domu. Prowadzę również konsultacje online, natomiast jedynie w przypadkach, w których mam pewność, że brak zobaczenia zwierzaka na własne oczy nie zaburzy mi oceny problemu, z którym się mierzycie.

Pamiętaj – nie oceniam porządku w Twoim domu. Zależy mi na tym, żeby rzetelnie ocenić środowisko życia zwierzęcia. Nie sprzątaj specjalnie na moje przyjście. Im bardziej “swojsko”, tym lepiej 😉

Pierwsza konsultacja trwa zazwyczaj 2 godziny. W tym czasie wszyscy się poznajemy. Rozmawiamy o zachowaniu zwierzaka, które sprawia problem, żywieniu, zdrowiu, pochodzeniu Twojego pupila i całej jego historii. Przed spotkaniem poproszę Cię o wypełnienie ankiety przedkonsultacyjnej. Mogę Cię również poprosić o nagrania poszczególnych zachowań, aby moja ocena i późniejsze zalecenia były jak najbardziej w punkt.

Jeśli jesteś Opiekunem psa, prawdopodobnie wybierzemy się na spacer. Dlaczego? Pomoże mi to ocenić wiele aspektów behawioru Twojego pupila, a także jeszcze dobitniej ukaże łączącą Was relację.

Kolejne konsultacje trwają krócej niż konsultacja diagnostyczna (czyli pierwsza). Oceniamy na nich postępy i w razie potrzeby wprowadzam modyfikację terapii. Kolejne spotkania skupiają się na bezpośredniej pracy nad problemem zwierzęcia. W przypadku psów, często są to spotkania w terenie.

Pamiętaj, że terapia wymaga czasu. Bez Twojego zaangażowania i chęci współpracy, moje zalecenia nie będą przynosić efektów, mimo swojej poprawności.  Nasza praca jest dostosowana do Ciebie i Twoich możliwości. Jej tempo, ilość zaleceń i metody pracy są zawsze spersonalizowane.

Współpraca ze mną zobowiązuje Opiekunów zwierzęcia do stosowania się do zaleceń. Pierwszy tydzień po otrzymaniu raportu to czas na przygotowanie się do pracy (zakupienie niezbędnych akcesoriów). W kolejnym tygodniu (lub dwóch – w zależności od przypadku), co 3-4 dni Opiekunowie zwierzaka przesyłają mi informacje odnośnie pracy ze zwierzakiem w terapii. Brak kontaktu z Opiekunami dłuższy niż dwa/trzy tygodnie od pierwszej konsultacji wymaga przeprowadzenie ponownej konsultacji diagnostycznej.